ANİLOKSLARIN TEMİZLİĞİ

Flekso yada rotogravür baskı sonrasında aniloks yada tram merdaneler hızla mürekkep kalıntılarıyla dolmaktadır. Özellikle su bazlı mürekkep kullanımında hücrede kalıntı %15-20 oranına kadar çıkmaktadır. Solvent bazlıda bu oran düşer, UV bazlı mürekkeplerde en az seviyeye iner.

Aynı baskı kalitesini yerine koymak için aniloks hücrelerinin eski haline getirilmesi yani temizlenmesi gerekmektedir. Mürekkepte inceltici olarak kullanılan mürekkep tipine göre su yada solventler ilk başvurulacak temizleme çözücüleridir. Ancak biz mürekkeplerin renklerinden daha çok onların reçinelerini çözmek için çaba göstermekteyiz. Bu nedenlede uygun temizlik kimyasalı seçilmelidir. Temizlik günlük yada aralıklarla periyodik, zaman zaman da periyodik derin temizlik yöntemiyle yapılmaktadır. Bu konuda daha detaylı bilgi için şirketimizle görüşünüz. Birlikte deneme yapabiliriz.

GENclean aniloks temizleme ürünleri, flekso baskı mürekkep temizliğinde günlük, periyodik ve derin temizliği için en uygun, güçlü, doğada çözülebilen, çevreci ve su ile çoğaltılabilen mürekkep sökücüleridir. Çevreci özelliğinden dolayı çevreye zarar veren diğer temizleyicilerin yerini almıştır. Kaliteden ödün vermeden, kullanımı kolay, yeni nesil bir üründür.